INGINER

RAAN Sucursala Cercetari Nucleare Pitesti

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitati de cercetare, experimente, elaborare de metode de analiza si tehnologii in domeniul nuclear, participare la realizarea unor servicii tehnice si stiintifice pentru energetica nucleara

CERINTE

Studii superioare de lunga durata - cursuri de zi
Cunostinte in domeniul de specialitate
Experienta in activitatea de cercetare constituie un avantaj
Limba engleza

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv
Mediu de lucru atractiv
Concediu de odihna suplimentar
Servicii medicale gratuite multiple
Activitati de formare profesionala in tara si strainatate
Stabilitatea locului de munca
Acces la cunostinte tehnico-stiintifice si dotari de nivel tehnic ridicat

Institut de cercetari in domeniul energeticii nucleare. Detine instalatii nucleare si clasice, aparatura si utilaje care constituie suportul tehnic pentru activtatea de cercetare. Activitatea se desfasoara pe programe, proiecte, contracte cu parteneri din tara si strainatate. O componenta din activitatea institutului este de interes national si se finanteaza pe programe in coordonarea Ministerului Economiei.