HR Recruiter

leoHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul sau, o importanta companie multinationala, leoHR recruteaza :

HR Recruiter - Pitesti

Obiectiv:

Derularea proiectelor de recrutare pentru clientii interni, de tip recrutare in masa, recrutare pentru proiectele de Practica, recrutare proiecte staff entry si middle level, proiecte de nisa, conform procedurilor interne.

Responsabilitati:

Deruleaza proiectele de recrutare, conform planificarii anuale de necesar si a prioritatilor de recrutare;
Stabileste strategia pentru pozitiile vacante, in functie de particularitatile identificate;
Stabileste descrierea si cerintele postului, impreuna cu clientul intern si in baza profilului de competente;
Aplica procedurile si instrumentelor de recrutare: utilizare baze de date aplicanti, creare anunt, postare in sistemele online;
Aplica metodologia de recrutare, conform procedurii interne: screening, selectie, interviu, testare, short list;
Organizeaza interviurile finale cu clientul intern;
Intocmeste si comunica oferta catre candidatul selectat, impreuna cu responsabilul de compensatii si beneficii;
Asigura aplicarea procedurii de integrare in prima saptamana, in baza procedurii interne;
Gestioneaza relatia de comunicare cu candidatii si partenerii externi (Universitati, institutii acreditate)
Monitorizeaza indicatorii de performanta ai procesului de recrutare (tipuri de resurse alocate);
Reactualizeaza baza de date cu aplicantii;
Redacteaza si reactualizeaza fisele de post;
Participa la evenimente employer branding pentru a promova atractivitatea brandului.

CERINTE

Cerinte :

Experienta de minim un an in recrutare;
Studii Socio-Umane, de preferat Psihologie/Sociologie;
Engleza- Upper Intermediate;
MsOffice- mediu-(Excel, Word, PP);
Intelegere globala a procesului de recrutare;
Competente in aplicarea interviurilor de selectie (CBI);
Abilitati generale de organizare si prioritizare a sarcinilor;
Competente avansate de comunicare.

BENEFICII OFERITE

Daca aceasta pozitie iti prezinta interes, te rugam trimite CV-ul tau la adresa office@leoHR.ro cu subiectul : "HR Recruiter - Pitesti".

Apreciem si multumim tuturor aplicantilor, insa doar candidatii care indeplinesc criteriile specificate in anunt, vor fi contactati.

leoHR was born out of a desire to provide adaptable HR solutions for diverse business environments.

leoHR is a new and fresh concept who puts in service for both parties, companies and candidates, its expertise gathered in more than 15 years of human resources multinational consultancy companies and strategic management roles in different national and overseas environments.

leoHR brings a new approach in HR services, coming with a more human touch manner in the search and selection process, soft skills trainings and human resource consultancy. We highly value our customers, both companies and candidates, and our goal is to deliver the high quality services that we’d like to receive from others.

EXCELLENCE … is what we DO !!!

Thank you for visiting www.leoHR.ro for other challenging vacancies