Graphic/Flash designer

SoftPage Internet SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Crearea de layout-uri web si decuparea acestora in format web, realizarea template-urilor.
- Realizarea de elemente Flash care vor fi incluse in site-uri: pagini intro, headere, meniuri, cu sau fara fisiere text externe.
- Realizarea de site-uri integral Flash
- Realizarea de aplicatii Flash: prezentari, galerii de imagini, etc.

CERINTE

- Originalitate, imaginatie, foarte bun simt al culorii
- Abilitatea de a lucra grafica pentru mediul web
- Capacitatea de a realiza layout-uri personalizate, utilizand imagini, logo sau alte elemente grafice impuse de clienti, integrate intr-un ansamblu grafic unitar, armonios si functional
- Experienta in editarea de grafica 2D si 3D.
- Cunoasterea la nivel cel putin mediu a Macromedia Dreamweaver
- Foarte buna cunoastere Photoshop/Corel.
- Foarte buna cunoastere Flash MX. SwishMax constituie un avantaj.
- Cunostintele de Action Script constituie un avantaj.
- Seriozitate, capacitatea de a respecta termenele.

SoftPage Internet ofera servicii de dezvoltare web, web design si promovare web aplicatii de baze de date.