educatoare

Centrul Educational Altina

Job expirat

RESPONSABILITATI

postul de educatoare impune urmatoarele responsabilitati:
-instruirea si supravegherea copiilor de varsta prescolara
-alcatuirea documentelor scolare prevazute pentru nivelul de invatamant prescolar
-participarea la activitatile extracurriculare desfasurate in gradinita
-insotirea si ajutarea copiilor la masa, la toaleta, la somn etc.

CERINTE

- sa fie obligatoriu absolventa a Liceului Pedagogic
- sa aiba minimum un an experienta in domeniu
- sa posede abilitati de comunicare si lucru in echipa
- sa cunoasca metodologia de predare specifica invatamantului prescolar
-sa manifeste o atitudine pozitiva privind necesitatile impuse de educatia si supravegherea copilului de varsta prescolara
-sa manifeste un comportament si un limbaj adecvat unei institutii de acest gen
-sa cunoasca limba engleza (studiile in domeniu reprezinta un avantaj)

BENEFICII OFERITE

asigurarea hranei zilnice pe perioada programului
transport gratuit (in Pitesti)

Centrul Educational Altina ofera programe educationale pentru prescolari si anteprescolari.