educatoare

Centrul Educational Altina

Job expirat

RESPONSABILITATI

postul de educatoare impune urmatoarele responsabilitati:
-instruirea si supravegherea copiilor de varsta prescolara
-alcatuirea documentelor scolare prevazute pentru nivelul de invatamant prescolar in conformitate cu prevederile metodologice al MECT
-participarea la activitatile extracurriculare desfasurate in gradinita

CERINTE

- sa fie obligatoriu absolventa a Liceului Pedagogic
- sa aiba minimum un an experienta in domeniu
- sa posede abilitati de comunicare si lucru in echipa
- sa cunoasca metodologia de predare specifica invatamantului prescolar
-sa manifeste o atitudine pozitiva privind necesitatile impuse de educatia si supravegherea copilului de varsta prescolara
-sa manifeste un comportament si un limbaj adecvat unei institutii de acest gen
-sa cunoasca limba engleza

BENEFICII OFERITE

asigurarea hranei zilnice pe perioada programului

Centrul Educational Altina ofera programe educationale pentru prescolari in cadrul Gradinitei Albert Kindergarten si after- school si before school pentru elevii claselor I-IV si V-VIII.