ECONOMIST

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Înregistreaza zilnic toate tranzactiile financiare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile
- Realizeaza rapoarte zilnice, saptamanale şi lunare despre situatia contului bancar sii situatia fluxului de numerar
- Raportarea situatiilor cerute de directorul economic si conducerea societatii;
- Inregistreaza facturile primite de la furnizori;
- Intregistreaza deconturile de cheltuieli lei/valuta
- Intocmeste ordine de plata si inregistreaza extrasele bancare lei/valuta
- Arhivarea in bune conditii a documentelor financiar- contabile
- Realizeaza situatii financiare
- Intocmeste situatiile financiare anuale, precum si alte documente solicitate de catre directorul economic

CERINTE

- experienta in contabilitate de minim 5 ani
- cunostinte de utilizare ale unuia dintre programele specializate de contabilitate
- experienta evidenta contabila minim 5 ani.
- bune cunostiinte de operare PC ( Excel, Word)
- studii superioare financiar- contabile
- cunostinte solide ale legislatiei si procedurilor financiare romane (Codul Fiscal)
- abilitati de organizare si planificare
- capacitate de asumare a responsabilitatii,
- lucrul in echipa
- disponibilitate la program prelungit, seriozitate

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv, negociabil in functie de experienta