director vanzari

sc vadcris group trading s.r.l.

Job expirat

RESPONSABILITATI

• implementarea si dezvoltarea planului de vanzari, in scopul atingerii obiectivelor de vanzare ale firmei;
• responsabilitate pentru propunerea strategiilor, dezvoltarea operatiunilor de vanzare si a planurilor de marketing, in colaborare cu managementul firmei;
• dezvolta baza de clienti prin identificarea de noi potentiali clienti si prin cresterea pe piata a clientilor deja existenti;
• monitorizeaza piata de dezvoltare (aplicatii si solicitari ale clientilor, preturi, concurenta) ;
• urmareste rapoartele de activitate pentru vanzari;
• analizeaza periodic eficienta activitatilor de vanzari si pozitia pe piata a firmei, propune masuri de imbunatatire a pozitiei pe piata;
• propune si participa la actiuni de marketing (campanii de distributie, targuri, expozitii);
• face recomandari conforme cu cerintele si nevoile clientilor;
• furnizeaza informatii clientilor cu privire la produsele optime comercializate.
• atingerea tragetului lunar de vanzari.

CERINTE

• capacitate de adaptare in cadrul unei firme care urmareste performanta;
• studii superioare-conditie obligatorie;
• cunostinte teoretice si practice de Vanzari;
• experienta in Vanzari in bransa “AUTO” minim 3 ani - conditie obligatorie;
• experienta in conducerea unei echipe de vanzari-conditie obligatorie
• capacitate de organizare, coordonare şi supervizare;
• bune abilitati de comunicare si negociere;
• abilitati de analiza si sinteza a informatiilor;
• abilitati de operare MS Office, Internet;
• abilitati de lucru sub presiunea timpului si rapiditate in urmarirea sarcinilor dispuse;
• spirit de echipa;
• permis de conducere categoria B cu experienta- conditie abligatorie.

BENEFICII OFERITE

• training de specialitate;
• mediu de lucru dinamic si copetitiv;
• pachet salarial motivant, bazat pe performanta.

Obiectul de activitate este conform actelor constitutive,inclusiv domeniul principal de activitate si activitatea principala fiind parte integranta din acestea. Obiectul de activitate al societatii este: 4531- comert cu piese si accesorii pentru autovehicule