Director Vanzari

GENERAL INDUSTRY SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

· Promoveaza imaginea organizatiei;
· Implementeaza strategia de vanzari prin implicare activa in crearea strategiei si tacticilor de vanzari, ?n scopul atingerii obiectivelor de afaceri ale companiei;
· Coordoneaza echipa de vanzari;
· Stabileste targeturi individuale ?i urmareste indeplinirea lor;
· Analizeaza lunar cheltuielile si rezultatele fiecarui agent de vanzari;
· Viziteaza toti clientii cel pu?in o data pe luna si urmareste gradul de multumire al acestora;
· Prezinta rapoarte de activitate care sa cuprinda: volumul de vanzari, numarul de clienti vizati, numarul de clienti noi;
· Prezinta lunar un raport detaliat de activitate, cu analiza pe fiecare agent de vanzari si pe ansamblul departamentului;
· Isi formeaza si pregateste echipa de agenti (evaluare, traininguri), impreuna cu Specialistul Resurse Umane;
· Solicita sprijinul directorului tehnic atunci cand este necesar si stabileste impreuna cu acesta modalitatile si termenul de rezolvare pentru fiecare problema.

CERINTE

Profil:
· persoana implicata, responsabila;
· capacitate buna de rezolvare a problemelor;
· flexibilitate si atitudine proactiva;
· spirit de initiativa si abilitati de negociere;
· buna capacitate de organizare, analiza si sinteza a informatiilor;
· abilitatea si deprinderea de lucru in echipa, dar si individual;
· abilitati bune de comunicare si relationare, precum si interesul si respectul pentru clienti (customer care);
· dorinta si capacitatea de formare, dezvoltare si informare continua in domeniul de activitate ( electric, vanzari) si pe plan personal;
· detine permis de conducere Cat. B

Educatie:
· Absolvent studii superioare (Electrotehnica/ Electromecanica/ Electronica, Management, Marketing);
· Cursuri de specializare (vanzari, marketing, domeniul electric) - avantaj

Experienta de lucru:
· Minim 2 ANI experienta relevanta pe o pozitie similara (management, coordonare proiecte si echipe de oameni etc.).

Limbi straine:
· engleza nivel MEDIU

Cunostinte PC
· Bune cunostinte de MS Office (Word, Excel, Power Point), Email, Internet

BENEFICII OFERITE

· salariu fix+bonusuri in functie de performanta;
· posibilitati de training si dezvoltare profesionala;
· masina si telefon de serviciu.

Infiintata in 1996, cu capital integral privat, SC GENERAL INDUSTRY SA este specializata in distributia de aparataj electric, proiectare si executie de instalatii electrice si automatizari. Pentru mai multe detalii, va rugam sa accesati www.general-industry.ro. Va multumim!