Director filiala

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este unul dintre furnizorii importanti pe piata romaneasca ai unor binecunoscutelor firme de piese si accesorii auto.
Clientul nostru doreste extinderea si consolidarea pe piata, prin deschiderea unui noi filiale la Pitesti.

Descrierea postului:
- Planifica, coordoneaza si controleaza activitatea filialei;
- Coaching cu echipa de vanzari;
- Evalueaza performantele reprezentantilor de vanzari;
- Intervine imediat pentru corectarea situatiilor necorespunzatoare;
- Urmarirea atingerii obiectivelor de vanzare pe zona alocata;
- Planifica rutele reprezentantilor de vanzari, se asigura ca fiecare reprezentant si-a insusit targetul individual si verifica modul de indeplinire de catre reprezentanti a obiectivelor stabilite;
- Incadrarea in bugetul de cheltuieli alocat;
- Pregateste, coordoneaza si implementeaza campaniile de promovare la nivelul zonei pe care o conduce;
- Realizarea de raportari obisnuite si speciale;
- Mentinerea, crearea si dezvoltarea relatiei cu clientii actuali si potentiali;
- Atragerea de clienti noi; identificarea de clienti potentiali, demararea si dezvoltarea relatiei;
- Negocierea conditiilor contractuale;
- Monitorizarea si furnizarea datelor despre concurenta.

CERINTE

Titularul postului va desfasura activitatea de management si consultanta in vanzari pe zona sa de responsabilitate: Arges, Valcea, Olt.
- Studii superioare finalizate-domeniu tehnic;
- Experienta anterioara pe un post similar: minim 2 ani;
- Experienta in vanzari-minim 2 ani;
- Experienta in vanzari auto-minim 1 an;
- Permis de conducere: categoria B, fara evenimente, minim 1 an;
- Domiciliul stabil in Pitesti;
- Orientare catre rezolvarea de probleme;
- Limba engleza: nivel mediu;
- Atitudine proactiva;
- Abilitati de comunicare si negociere, persuasiune;
- Gandire strategica;
- Abilitati de planificare si organizare;
- Cunostinte pachet Office: word, excel, client de email.

BENEFICII OFERITE

- Atmosfera de lucru dinamica alaturi de o echipa tanara si in plina dezvoltare;
- Pachet salarial motivant;
- Instrumente de lucru: telefon si masina de serviciu;
- Card sanatate.