Director Departament Piteşti

bauMax

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizează activitatea departamentului;
- Asigură necesarul de produse şi depozitarea optimă a acestora, conform politicii bauMax;
- Formează, organizează şi gestionează echipa din subordine (25 de angajaţi);
- Este responsabil de vânzări, productivitate, costuri;
- Coordonează gama de produse din segmentul alocat;
- Aplică politicile comerciale bauMax în sectorul său de activitate;

CERINTE

- Studii superioare;
- Limba germană şi/sau engleza constituie un avantaj - nivel mediu;
- Experienţă în vânzări, comerţ sau servicii ;
- Disponibilitate de relocare;
- Abilităţi de management al echipei;
- Capacitate de organizare, planificare şi control;
- Spirit de iniţiativă, dorinţă de perfecţionare continuă;
- Spirit de echipă şi abilităţi de comunicare;
- Cunoştinţe avansate de operare a MS Office

Compania bauMax reprezinta in Austria si in tarile Europei Centrale si de Est in care se extinde un pionier al conceptului comercial Do-it-yourself. Oferim un sortiment bogat de produse de materiale de constructii si bricolaj, asiguram servicii multiple si avem o politica atragatoare de preturi pentru cele mai diversificate cerinte.
Compania bauMax considera echipa sa de angajati ca o familie, ne bazam pe activitatea in echipa, grija reciproca, recunoastere si promovare.
Compania bauMax este lider de piata in Austria, Cehia, Slovacia, Slovenia, Croatia si Ungaria.
bauMax Romania are magazine deschise la Brasov, Sibiu, Cluj-Napoca, Targu-Mures, Craiova. In viitorul apropiat urmeaza deschiderea magazinelor din Suceava si Bacau.