Cost Controller

Feige Business Advisors Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Gestioneaza (verifica/corecteaza) si introduce datele si informatiile contabile de productie in ERP
Intocmeste/Verifica lunar calculatia costurilor in formele si structurile stabilite/solicitate de management
Analizeaza pierderile tehnologice pe produse, avertizeaza si informeaza conducerea departamentului productie/logistica asupra acestora
Verifica alocarea veniturilor si cheltuielilor pe centre de cost si/sau profit
Elaboreaza rapoarte cu privire la costul de productie

CERINTE

Studii superioare in domeniul economic
Experienta profesionala de minin de 2 ani pe un post similar
Cunosterea proceselor tehnologice specifice pentru activitatea de productie
Limba engleza-nivel mediu
Cunostinte Excel
Cunostinte foarte bune de operare PC (MS Office)
Spirit critic si receptivitate la nou
Capacitate de analiza si sinteza
Cunosterea si aplicarea corecta a legilor, normelor metodologice,ordinelor si instructiunilor in vigoare pentru domeniul in care lucreaza

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv si mediu de lucru competitiv.

Feige Business Advisors GmbH este o reputata companie germana de Executive Search prezenta de peste 20 de ani pe pietele din Europa si Asia.