Coordonator Sisteme Informatice

leoHR

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Coordonează și ia decizii privind activitatea departamentului IT în zona de responsabilitate a acestuia, conform standardelor grupului;
• Monitorizeaza noile tendințe în IT și supravegheaza îmbunătățirea continua a sistemelor informatice;
• Mentine permanent legatura cu toate celelalte departamente din cadrul companiei si asigura funcționarea și utilizarea corespunzătoare a sistemelor informatice;
• Oferă suport tuturor utilizatorilor de echipamente IT, în conformitate cu cerințele fabricii;
• Gestionează și întreține echipamente IT și LAN și WAN;
• Gestioneaza si administraza conturile in Active Directory;
• Este în relație permanentă cu furnizorii de servicii care furnizează servicii autorizate echipamentelor IT ale fabricii, asigurându-se că serviciul este conform standardelor companiei;
• Respectarea strictă a tuturor procedurilor pentru politica de securitate a datelor și a informațiilor;
• Participarea activă la implementarea și aplicarea standardelor și a metodelor de lucru;
• Responsabil pentru utilizarea sistemelor informatice la nivelul optim, în conformitate cu cerințele companiei.

CERINTE

• Experienta minim 1 an in:
 Sisteme de operare Windows,
 Active Directory;
 Networking
 Imprimante laser si termice
 Componente Hardware
• Cunostinte generale de telefonie, control acces si supraveghere;
• Experienta in php, java, SQL, QAD, SAP reprezinta un avantaj
• Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu - avansat
• Persoana indreptata spre rezolvarea problemelor intr-un mediu dinamic

leoHR was born out of a desire to provide adaptable HR solutions for diverse business environments.

leoHR is a new and fresh concept who puts in service for both parties, companies and candidates, its expertise gathered in more than 15 years of human resources multinational consultancy companies and strategic management roles in different national and overseas environments.

leoHR brings a new approach in HR services, coming with a more human touch manner in the search and selection process, soft skills trainings and human resource consultancy. We highly value our customers, both companies and candidates, and our goal is to deliver the high quality services that we’d like to receive from others.

EXCELLENCE … is what we DO !!!

Thank you for visiting www.leoHR.ro for other challenging vacancies