Controlor Calitate Montaj

Haulotte Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

− Asigura conformitatea echipamentelor fabricate in cadrul unitatii sale de productie cu standardele calitative ale Diviziei Industriale.
− Asigura interfata intre sectoarele de fabricatie si controlul final.
− Dezvolta strategia clientului in unitatea de productie.
− Centralizeaza si analizeaza neregulile constatate cu ocazia controalelor asupra procesului de montaj si se asigura ca toate masurile de corectare si prevenire necesare sunt puse in aplicare in mod eficace;
− Pune in aplicare, in cazul unor derivate de calitate, masurile de protectie a Clientului: blocare, control suplimentar, etc;
− Participa la elaborarea/ valideaza gamele de montaj si dosarele de pregatire a posturilor;
− Realizeaza auditarea posturilor, din punct de vedere al regulilor si controlului de calitate;
− Elaboreaza gamele de control si fisele de calitate: lista de verificare teste/ corectari/ control, dosar utilaj, si le actualizeaza;
− Participarea in cadrul sau organizarea de grupuri de lucru privind calitatea montajului sau rezolvarea problemelor, fiind capabil sa faca propuneri pentru ameliorarea acestor aspecte;
− Participa la ameliorarea indicatorilor de calitate, .... RAS de masini, la controlul final) si gestioneaza indicatorii de calitate ai liniei (actualizare, informare, explicare...);
− Gestioneaza, impreuna cu furnizorii, masurile corective si planurile de actiune, in cazul in care apar piese neconforme, toate acestea, in colaborare cu celelate unitati care utilizeaza aceleasi piese, si cu informarea corespunzatoare a Serviciului Logistic;
− Este responsabil cu urmarirea/ supravegherea modificarilor si Esantioanelor Initiale referitoare la unitatea in care activeaza;
− Gestioneaza ansamblul instrumentelor de masura din sectorul sau de montaj si monitorizeaza masuratorile, dupa caz.

CERINTE

− Inginer : specializarea Metode sau 1 an experienta in Metode ;
− Studii superioare si o experienta de 4 ani intr-o industrie similara ( automobile )
− O prima experienta intr-un post similar ;
− Spirit de leadership ;
− Implicare in munca si in atingerea obiectivelor ;
− Capacitate de a ierarhiza si stabili prioritati in problemele intalnite. Propunerea de solutii.
− Disponibilitate de deplasare 1 luna in Franta pentru formare profesionala ;

BENEFICII OFERITE

- Oportunitate excelenta de dezvoltare a unei cariere intr-o companie internationala care este unul din liderii pietei;
- Posibilitati de deplasare in Franta pentru formare;
- Salariu atractiv si crestere asigurata a pachetului salarial;

Haulotte Group este prezent la nivel mondial prin intermediul numeroaselor sale filiale si agentii de distributie, asigurand servicii prompte si eficace in domeniul echipamentelor de lifting.
Principala activitate a HAULOTTE Group este constructia echipamentelor de ridicare pentru oameni si materiale.
Pentru mai multe detalii vizitati www.haulotte.com