Controlor calitate furnizori

DC Invest

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigurarea conformitatii pieselor achizitionate si a legaturii intre Haulotte si furnizorii sai.
− Calificarea si urmarirea furnizorilor;
− Realizarea auditului proceselor pentru a pozitiona furnizorul in raport cu obiectivele de calitate ale firmei;
− Asigurarea urmaririi auditarii: actiuni corective, preventive si de imbunatatire;
− Punerea in aplicare, impreuna cu furnizorul, a unor planuri formale de supraveghere;
− Urmarirea furnizorilor care prezinta risc;
− Realizarea validarii Esantioanelor Initiale;
− Validarea rapoartelor furnizorilor prin analiza pertinentei caracteristicilor masurate si a conformitatii lor cu specificatiile noastre;
− Ralizarea raportului validarii Esantioanelor Initiale;
− Supravegherea respectarii regulilor de etalonare;
− Rezolvarea problemelor furnizor-calitate, provenite de la client si de la liniile de productie;
− Tratarea ne-conformitatilor: masuri conservatoare ( triere, reparatie sau retur al pieselor), trimiterea raportului de ne-conformitate catre furnizori, insotita de nota de debit;
− Informarea serviciilor de Achizitii, Productie si Logistica despre ne-conformitatile furnizorilor;
− Control punctual al pieselor la intrarea sau in cursul procesului de montaj.

CERINTE

- Inginer cu 2 ani experienta in Calitate intr-una din industriile de asamblare similare (tip automobil)
- Manifestarea unei implicari in atingerea obiectivelor atribuite, capacitate de analiza structurata a problemelor ( metoda Pareto si utilizarea PDCA), determinare in sustinerea propunerilor facute;
- Competente tehnice in mecanica si electrotehnica;
- Capacitatea de a conduce un grup de lucru pentru rezolvarea unor probleme cu furnizorii si rigoare in urmarirea planurilor de actiune, in termenii de activiate si respect al termenelor limita;
- Abilitati de utilizare Word, Excel;
- Mobilitate – 2 saptamani in Franta pentru pregatire (produs si metode de lucru); deplasari frecvente in strainatate si in Romania pentru auditarea furnizorilor.
- Limbi staine: Engleza, Franceza (din care una la un foarte bun nivel conversational)

BENEFICII OFERITE

- Oportunitate excelenta de dezvoltare a unei cariere intr-o companie internationala care este unul din liderii pietei;
- Posibilitati de deplasare in Franta pentru formare;
- Salariu atractiv si cresteri asigurate ale pachetului salarial;

DC Invest is a privileged partnership of IT societies from abroad which implement and develop their specific activities within Romania. DC Invest assures the recruitment and the administrative support of starting and developing teams in Romania. DC Invest is the human resources and administrative support for 30 IT societies and for about 100 employees hired for its clients.

Your joining DC Invest and its clients will guarantee your working in top companies by using the latest technologies in the domain. You will attend training sessions either in Romania or abroad, at the headquarters of the company you were hired for.

DC Invest and its client employees have an excellent salary package and benefit from regular trainings and career perspectives in their domain of activity.