Controlor calitate furnizori

Haulotte Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigurarea conformitatii pieselor achizitionate si a legaturii intre Haulotte si furnizorii sai.
− Calificarea si urmarirea furnizorilor;
− Realizarea auditului proceselor pentru a pozitiona furnizorul in raport cu obiectivele de calitate ale firmei;
− Asigurarea urmaririi auditarii: actiuni corective, preventive si de imbunatatire;
− Punerea in aplicare, impreuna cu furnizorul, a unor planuri formale de supraveghere;
− Urmarirea furnizorilor care prezinta risc;
− Realizarea validarii Esantioanelor Initiale;
− Validarea rapoartelor furnizorilor prin analiza pertinentei caracteristicilor masurate si a conformitatii lor cu specificatiile noastre;
− Ralizarea raportului validarii Esantioanelor Initiale;
− Supravegherea respectarii regulilor de etalonare;
− Rezolvarea problemelor furnizor-calitate, provenite de la client si de la liniile de productie;
− Tratarea ne-conformitatilor: masuri conservatoare ( triere, reparatie sau retur al pieselor), trimiterea raportului de ne-conformitate catre furnizori, insotita de nota de debit;
− Informarea serviciilor de Achizitii, Productie si Logistica despre ne-conformitatile furnizorilor;
− Control punctual al pieselor la intrarea sau in cursul procesului de montaj.

CERINTE

- Inginer cu 2 ani experienta in Calitate intr-una din industriile de asamblare similare (tip automobil)
- Manifestarea unei implicari in atingerea obiectivelor atribuite, capacitate de analiza structurata a problemelor ( metoda Pareto si utilizarea PDCA), determinare in sustinerea propunerilor facute;
- Competente tehnice in mecanica si electrotehnica;
- Capacitatea de a conduce un grup de lucru pentru rezolvarea unor probleme cu furnizorii si rigoare in urmarirea planurilor de actiune, in termenii de activiate si respect al termenelor limita;
- Abilitati de utilizare Word, Excel;
- Mobilitate – 2 saptamani in Franta pentru pregatire (produs si metode de lucru); deplasari frecvente in strainatate si in Romania pentru auditarea furnizorilor.
- Limbi staine: Engleza, Franceza (din care una la un foarte bun nivel conversational)

BENEFICII OFERITE

Oportunitate excelenta de dezvoltare a unei cariere intr-o companie internationala care este unul din liderii pietei;
- Posibilitati de deplasare in Franta pentru formare;
- Salariu atractiv si cresteri asigurate ale pachetului salarial;

Haulotte Group este prezent la nivel mondial prin intermediul numeroaselor sale filiale si agentii de distributie, asigurand servicii prompte si eficace in domeniul echipamentelor de lifting.
Principala activitate a HAULOTTE Group este constructia echipamentelor de ridicare pentru oameni si materiale.
Pentru mai multe detalii vizitati www.haulotte.com