Controlor Calitate

SC EFES EXPORT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Sa inspecteze materiile prime, produsele finite, precum si documentele care le insotesc;
- Sa intocmeasca certificate de calitate, sa ia hotarari cu privire la folosirea lor;
- Sa organizeze efectuarea verificarilor / inspectiilor pe parcursul fabricatiei, al operarii sau al altor proceduri;
- Sa ia decizii de reparare sau sa dea la rebut anumite produse sau materiale, sa respinga sau sa opreasca livrarea de produse care nu indeplinesc standardele, sa monitorizeze calitatea productiei si sa sugereze masuri de remediere pentru a se obtine nivelul de calitate dorit;
- Sa tina dosare cu privire la controlul de calitate si sa rezolve plangerile cu privire la calitatea produsului.

CERINTE

- Persoana dinamica, cu un minimum de experienta in domeniul calitatii (atat teoretic cat si practic);
- Rapiditate perceptiva, adaptabilitate;
- Spirit de echipa, spirit de disciplina, executarea muncii conform unor obiective, acceptarea ordinelor primite, integritate si corectitudine;
- Rezistenta la stres, prudenta, ordine

BENEFICII OFERITE

Se va discuta in cadrul interviului.

Societate care se ocupa cu procesarea si ambalarea fructelor uscate.