Controlor Calitate

Delta Rom Technologies SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului

- raspunde de desfasurarea permanenta si sistematica a activitatii de CTC si a proceselor de inspectii si incercari la nivelul societatii in conformitate cu prevederile documentelor sistemului de management al calitatii adoptat de organizatie;
- urmareste permanent incadrarea in standardele de calitate si asigura realizarea activitatilor de inspectii si verificare a calitatii la produsele achizitionate, inainte de darea in productie, precum si urmarirea produselor pe tot parcursul desfasurarii proceselor de productie, conform procedurilor aferente, in vederea confirmarii si respectarii calitatii si incadrarea in conditiile impuse de catre clienti pentru produsele comandate;
- controleaza, monitorizeaza procesele de productie si efectueaza controalele si inspectiile ce revin responsabilului CTC in fazele de executie determinante;
- tine evidenta si gestioneaza documentele si inregistrarile aferente controlului calitatii produselor
- identifica deficientele de calitate si tine evidenta abaterilor de la calitate, a cauzelor acestora si stabileste masuri pentru remedierea acestorea pe care le aduce la cunostinta conducerii unitatii, urmarind realizarea hotararilor luate;
- coopereaza pentru imbunatatirea calitatii lucrarilor/produselor;

CERINTE

Pentru postul de controlor calitate asteptam de la noul nostru coleg:

1. Cunoaste planuri mecanice, tolerante
2. Stie sa masoare cu sublerul si micrometrul
3. Cunostinte elementare PC
4. Cunoaste aparate de masura si control precum proiectorul de profil, comparatorul, etc.

BENEFICII OFERITE

- Bonuri de masa
- Decontare partiala transport
- Spor de fidelitate, plata orelor suplimentare si sporuri pentru turele de noapte
- Etc.

Infiintata in anul 2000, Delta Rom Technologies SA se bazeaza pe o calitate deosebita a produselor si serviciilor sale fiind unic producator european pentru anumite piese (conexiuni pentru diode). Delta Rom Technologies SA are o echipa de 59 angajati cu vasta experienta in domeniul productiei de piese de mecanica fina pentru industria electrica, electronica si auto. Prin serviciile pe care le oferim dorim sa intampinam nevoile clientilor nostri din Romania si din strainatate astfel incat sa devenim un partener de incredere in colaborarile viitoare. Sistemul de management al calitatii al firmei noastre a fost certificat conform ISO 9001:2000 de catre SRAC (membru IQNet) inca din anul 2002. Daca aveti nelamuriri sau doriti mai multe detalii, nu ezitati sa ne contactati.
Infiintata in anul 2000, Delta Rom Technologies S.R.L se bazeaza pe o calitate deosebita a produselor si serviciilor sale fiind unic producator european pentru anumite piese (conexiuni pentru diode).

Delta Rom Technologies SA are o echipa de 59 angajati cu vasta experienta in domeniul productiei de piese de mecanica fina pentru industria electrica, electronica si auto. Prin serviciile pe care le oferim dorim sa intampinam nevoile clientilor nostri din Romania si din strainatate astfel incat sa devenim un partener de incredere in colaborarile viitoare.

Sistemul de management al calitatii al firmei noastre a fost certificat conform ISO 9001:2000 de catre SRAC (membru IQNet) inca din anul 2002.

CV-urile pot fi trimise si pe fax:0248206101 si pe e-mail la adresa recrutare@delta-rom.ro