Contabil- TOPOLOVENI

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inregistrarea documentelor primare in aplicatii specifice;
- Intocmirea Registrului de Casa, operare extrase de cont;
- Gestionare bilete la ordin si cecuri;
- Intocmirea raportarilor si a situatiilor financiar-contabile;
- Asigura inchiderea financiar-contabila in conformitate cu prevederile legale in vigoare si in termenele prevazute de lege;
- Asigura si verifica plata obligatiilor firmei la impozite, taxe si furnizori, in termen si in functie de prioritati;
- Analiza si raportarea periodica cu privire la situatia platilor si incasarilor pentru clientii companiei;

CERINTE

- studii superioare economice;
- experienta pe o pozitie similara de 3 - 5 ani;
- cunoasterea sistemului contabil local: salarizare, facturare;
- experienta in audit constituie avantaj;
- permis conducere si autoturism personal;
- limba engleza- nivel avansat;
- limba spaniola/franceza - constituie avantaj;
- ordonat;
- capacitatea de a lucra in echipa;
- abilitati de leader.
- disponibilitate de a calatori in afara tarii.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de a lucra intr-o companie multinationala, de a beneficia de traininguri specifice (in Spania).

DESCRIEREA FIRMEI

Adecco este lider mondial in domeniul resurselor umane.
Serviccile Adecco sunt oferite in cadrul a 6000 de birouri, in 67 de tari.
In Romania, Adecco este prezenta din anul 2000 si are birouri deschise in Bucuresti, Arad, Timisoara, Pitesti si Sibiu

Servicii oferite:
- recrutare si selectie
- recrutare in masa
- payrolling
- evaluare psihologica si aptitudinala