Contabil Senior (Pitesti)

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- evidenta lunara de contabilitate pana la nivel de balanta/bilant inclusiv
- analiza lunara a corelatiilor dintre diferitele pozitii bilantiere
- raspunde de inregistrarea corecta, completa si la timp a documentelor contabile
- raspunde de inchiderea contabila lunara a societatii
- intocmire/depunere declaratii TVA, impoziti pe profit etc
- diverse raportari catre conducerea societatii

CERINTE

- studii superioare (profil economic)
- experienta de cel putin 4-6 ani in contabilitate
- experienta in companii mari (preferabil in domeniul constructiilor)
- foarte bune cunostinte de legislatie fiscala
- cunostinte operare PC
- cunostinte de limba engleza (mediu/avansat)

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru profesionist
- pachet salarial atractiv
- perspective de dezvoltare profesionala

Avand deschise peste 6.000 de birouri in 67 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectare, recrutare, plasare si gestiune de personal temporar sau permanent.