CONTABIL

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Grup de inginerie de dimensiune internationala isi extinde activitatea in Romania si recruteaza un CONTABIL pentru punctul de lucru Mioveni Arges.

Responsabilitati:

- Efectuarea inregistrarilor contabile: intrari-iesiri; inregistrarea in contabilitate in conformitate cu legislatia in vigoare a documentelor primare;

- Contabilizarea si tinerea registrului de casa;

- Calculul si inregistrarea amortizarii lunare, intocmirea fiselor mijloacelor fixe

- Contabilizarea tranzactiilor bancare;

- Intocmirea statelor de salarii,calculul si inregistrarea in contabilitate a salariilor; calculul si inregistrarea descarcarii de gestiune;

- Efectuarea raportarilor financiare;

- Elaborarea raportarilor contabile lunare, trimestriale, semestriale si anuale conform legislatiei in vigoare;

- Depunerea declaratiilor lunare catre autoritati;

- Intocmirea anuala a fiselor fiscale;

- Incheierea si urmarirea contractelor

- Evidenta deconturi, plati

- Urmarirea comenzilor si consumului de materiale; facturare

- Elaborarea si controlul aplicarii regulilor si procedurilor administrative

- Interfata cu organele administratiei publice

- Intocmirea contractelor de munca si inregistrarea lor la ITM;

- Situatii si rapoarte catre managementul companiei

- Activitati administrative diverse

CERINTE

- Candidatul(a) ideal(a) pentru acest post trebuie sa aiba minim 2 ani experienta in domeniul financiar-contabil in cadrul unei companii de marime medie sau companie multinationala.
- Studii universitare economice finalizate ¿ specializarile: Contabilitate, Finante/Banci.
- Cunostintele de limba franceza-nivel avansat sunt obligatorii.
- Cunostinte despre legislatia nationala specifica.
- Cunostinte foarte bune de operare calculator (Ms Office), utilizare internet, programe dedicate contabilitatii.
- Excelente abilitati de comunicare, organizare si sistematizare, gandire stategica.
- Seriozitate si corectitudine.
Implicare si spirit de initiativa.
- Capacitatea de a lua decizii prompte in limita ariei de competenta stabilita.
- Numai candidatii selectionati vor fi contactati pentru interviu.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant. Tichete masa.
- Posibilitate de dezvoltare profesionala.
- Mediu de lucru profesionist.
- Posibilitatea de a lucra intr-o companie in plina dezvoltare, alaturi de o echipa de profesionisti.