Consultant vanzari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Desfasoara activitati specifice vanzarii B2B;
- Dezvoltarea zonei alocate in ceea ce priveste numarul de clienti;
- Raporteaza zilnic/saptamanal activitatea in sistem electronic;
- Gestioneaza portofoliul de clienti din zona alocata;
- Desfasoara activitati specifice post vanzare, pe toata derularea contractului, cu clientii din portofoliu.

CERINTE

- Studii medii sau superioare;
- Experienta de cel putin 2 ani in vanzari, de preferat B2B, servicii;
- Bune abilitati de prezentare si negociere;
- Perseverenta;
- Disponibilitate pentru program prelungit;
- Buna cunoastre a mecanismelor de functionare a pietei; cunostinte de marketing-vanzari, politici comerciale; deschidere in a acumula rapid si in mod profesionist;
- Abilitati de planificare si organizare a activitatii proprii;
- Determinare in a atinge obiectivele propuse, orientat spre rezultat si spre satisfacerea cerintelor clientilor;
- Dinamism, persuasiune, perseverenta, aptitudini strategice;
- Cunostinte operare calculator Microsoft Office (Word, Excel);
- Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Salariu fix + comision din vanzari, tichete de masa lunar, telefon de serviciu, masina de serviciu,laptop, posibilitatea de avansare si perfectionare prin training permanent in domeniu.