Consultant Imobiliar

Alfa Constelation

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persoanele pe care le incurajam sa aplice pentru aceste posturi sint persoane proactive, cu talent pentru vinzari si abilitati de a lucra si oferi serviciile cele mai satisfacatoare clientilor, cu o mare dorinta de a reusi pe plan profesional.
Pozitiile raporteaza noului Directorului General al agentiei.

Responsabilitati:

Marketing
• Identifica oportunitati imobiliare (terenuri, cladiri destinate inchirierii, vanzarii sau/ si cumpararii);
• Prospecteaza piata imobiliara (dezvoltatori imobiliari, chiriasi, vanzatori, cumparatori);
• Propune superiorilor modalitati si instrumente de promovare a proprietatilor imobiliare; participa la campanii de marketing direct (de exemplu targurile de profil);
• Creaza, monitorizeaza si dezvolta baza de date cu toate proprietatile din portofoliul agentiei : vinzatori, cumparatori, contacte clienti, potentiali cumparatori/vinzatori

Vanzari
• Organizeaza si sustine prezentari in fata clientilor si potentialilor clienti (dezvoltatator, chirias, proprietar, cumparator);
• Negocieaza cu clientii / potentialii clienti termenii contractuali in procesele de inchiriere/ vanzare- cumparare;
• Incheie precontracte, contracte de prestari servicii cu clientii;
• Stabileste si mentine relatii profesionale cu cabinete notariale agreate de catre companie;
• Urmareste atingerea/depasirea obiectivelor de vinzare stabilite.

Relatii Clienti
• Stabileste si dezvolta relatiile profesionale cu clientii/potentialii clienti ai companiei;
• Ofera informatii si indruma clientii/potentialii clienti spre alegerea deciziei optime;
• Urmareste derularea contractelor comerciale conform termenilor agreati;
• Cauta sa obtina satisfactia clientilor/ potentialilor clienti cu care a interactionat.

CERINTE

Studii medii/superioare, broker sau agent imobiliar, talent pentru vinzari si inclinatie catre client;
• Experienta de la 2 la 4 ani in piata imobiliara prezinta un avantaj, dar nu este un criteriu decisiv;
• Foarte bune abilitati de comunicare verbala si scrisa, disciplinat si organizat;
• Abilitati de prezentare, influentare, negociere;
• Cunostinte despre strategii, pasi si tehnici de vanzare si negociere;
• Cunoasterea pietei imobiliare si a tendintelor de dezvoltare a acesteia;
• PC: Excel, Word, Power Point, etc
• Cunostiinte de limba engleza, franceza prezinta un avantaj dar nu sint absolut necesare.

BENEFICII OFERITE

Pozitiile nou deschise beneficiaza de programe de training profesionale oferite de LAFORET, oportunitatea de dezvoltare profesionala rapida la nivel managerial, precum si un sistem de recompensare competitiv: salariu fix, oportunitatea de realizare a unui venit substantial (comision vs. target vinzari realizate), celular, PC, un mediu de lucru profesionist

LAFORET IMMOBILIER GROUP, parte a grupului de firme Avrig35, este una dintre cele mai mari societati imobiliare internationale, cu o mare experienta in domeniul proprietatilor imobiliare rezidentiale si comerciale

Inca din 1981, LAFORET s-a facut cunoscuta si respectata pe piata imobiliara internationala pentru calitatea serviciilor, seriozitatea, eficienta sa si pentru satisfactia oferita clentilor sai.

Compania ofera clientilor sai un portofoliu diversificat cuprinzand cele mai bune proprietati (rezidentiale/ comerciale) precum si servicii imobiliare integrate, incluzand design, dezvoltare, leasing, management si diverse operatii.

Acum LAFORET a deschis reprezentanta pe piata din Romania, lansind noi oportunitati de dezvoltare in cadrul sectorului imobiliar prin deschiderea de noi agentii imobiliare in Bucuresti si deasemeni noi oportunitati profesionale.