consultant financiar, unit manager

guildbroker

Job expirat

RESPONSABILITATI

CONSULTANT ASIGURARI DE VIATA
Descrierea postului:
Activitate de consultanta in brokeraj de asigurari de viata si generale
Consultanta specializata pentru pensiile private

UNIT MANAGER-AGENCY MANAGER
-Managementul echipei de vanzari
-Training si coaching
-Proces continuu de recrutare
- Suport vanzare pentru consultantii financiari
-Vanzari directe,consultanta in brokeraj de asigurari life si non-life,consultanta specializata pentru pensiile private
-Planificarea si organizarea activitatii pentru atingerea obiectivelor de vanzari stabilite conform standardelor companiei
- Monitorizarea si raportarea eficientei activitatii

CERINTE

Cerinte:
Persoana motivata de activitate dinamica, cu orientare spre oameni, cu puternica dorinta de crestere profesionala, cu dorinta de a avea succes, educata, integra, echilibrata si cu potential de independenta.

Cerinte:
-experienta in vanzari /management
-foarte bune abilitati de comunicare, planificare si organizare
-dinamism
-spirit de echipa
-studii superioare
-abilitatea de a lucra cu termene limita
-intreprinzator si cu simtul afacerii

BENEFICII OFERITE

Consultantii sunt instruiti pentru a oferi solutii in functie de nevoile specifice ale clientilor intr-un program de training care urmareste dezvoltarea profesionala a fiecaruia.
Posibilitati de promovare in treptele de cariera. Venituri motivante.
Sistem de bonusuri care recunoaste gradul de implicare.

-posibilitatea dezvoltarii unei cariere in domeniul brokerajului
-mediu de lucru profesionist
-training initial si, pe parcurs, de dezvoltare personala
-pachet financiar atractiv si motivant

Companie de brokeraj in asigurari de viata si generale, partenera cu liderii de piata in domeniu, activa in prezent in domeniul asigurarilor si al fondurilor de pensii private in Romania si in scurt timp si in domeniile: bancar, private banking si managementul activelor.