Consultant financiar

FLEXI FINANCE CONSULT S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea si calificarea potentialilor clienti
- Cunoasterea produselor de creditare ale partenerilor bancari
- Completarea raportarilor periodice in forma si continutul cerute de superiorul ierarhic
- Raspunderea de transmiterea corecta, completa si la timp a informatiilor si documentelor catre departamentele cu care colaboreaza
- Realizarea obiectivelor de vanzari in termeni de volum si nr de dosare, conform planului de vanzari
- Gestionarea portofoliului de clienti

CERINTE

- Studii superioare ( absolvite sau in curs)
- Cunoasterea pachetului MS Office
- Experienta in vanzari (experienta in domeniul financiar/bancar de cel putin 1 an constituie un avantaj)
- Abilitati foarte bune de comunicare si negociere
- Capacitate, dorinta de invatare si perfectionare
- Spirit de echipa si determinare
- Proactivitate in relatii cu clientii
- Atitudine pozitiva
- Claritate si coerenta in exprimare

BENEFICII OFERITE

- Comision in functie de vanzari
- Training de specialitate
- Cariera de success in domeniul financiar
- Acces la o platforma de brokeraj performanta
- Portofoliu de clienti
- Departament intern procesare dosare
- Suport departament juridic
- Platforma CRM -gestiune si urmarire a fluxului de analiza/aprobarea aplicatiilor in timp real
- 30 parteneri financiari
- Peste 100 produse financiare (credite imobiliare, Prima Casa, nevoi personale, credite de consum, carduri de credit, leasing, economisire-creditare, cofinantari proiecte UE, asigurari)
- Mediu de lucru profesionist, transparent si meritocratic
- Atmosfera de lucru placuta

S.C. FLEXI FINANCE CONSULT S.R.L. este o firma infiintata in anul 2011, avand ca activitate principala brokerajul de credite. Societatea si-a propus sa devina un furnizor important de servicii financiare, orientata catre sprijinirea clientilor in realizarea obiectivelor acestora, oferind in acest sens asistenta in tot ceea ce priveste finantarea persoanelor fizice, precum si a entitatilor juridice.
S.C. FLEXI FINANCE CONSULT S.R.L. recruteaza persoane care doresc sa munceasca intr-un mediu profesionist, competitiv, orientat catre performanta. Daca nu te numeri printre ei, ci doar postezi CV-uri fara a fi interesat de acest domeniu de activitate si fara a te prezenta la interviu, te rugam sa nu aplici.
Noi avem deja reteta brokerajului bancar si te putem invata cum sa faci consultanta bancara si cum sa construiesti o relatie de afaceri cu clientii, nu doar sa vinzi produse. Vei asimila notiuni din industria bancara, notiuni de creditare, de educatie financiara si de legislatie imobiliara, dar cel mai important, vei deveni un consultant.
Ne remarcam printr-un mediu de lucru transparent, corect, ne place sa muncim, nu ne ascundem unii de altii, spunem ce avem de spus, suntem buni in ceea ce facem si vrem sa ne depasim limitele. Performanta noastra este influentata de coerenta dintre strategie, structura, cultura.
Ne dorim colegi care cauta, respecta si apreciaza transparenta, munca, spiritul liber si initiativa. Alatura-te echipei noastre si demonstreaza-ti calitatile!