COMMERCIAL EXECUTIVE ¿ Topoloveni

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaborarea strategiei de vanzari in concordanta cu obiectivele stabilite de Directorul General;
- Identificarea potentialilor clienti din Piata Romaneasca si persoanele de contact
- Organizarea departamentului Comercial pe criterii de eficienta a costurilor
- Stabilirea strategiei specifice pentru implemetarea/urmarirea tuturor procedurilor comerciale prevazute
- Organizarea si verificarea sistemului de raportare si control
- Urmarirea aplicarii procedurilor comerciale
- Stabilirea unor relatii bune cu furnizorii
- Prospectarea pietei de profil si a conditiilor de achizitii/livrare in vederea optimizarii

CERINTE

- studii superioare tehnice sau economice;
- experienta de 2-3 ani pe o pozitie similara;
- experienta in negocierea achizitiilor;
- cunostinte in sectorul sidero-metalurgic - constituie avantaj;
- limba engleza / franceza - nivel avansat;
- limba spaniola constituie avantaj;
- abilitati de comunicare;
- capacitate de planificare;
- capacitatea de a lucra in echipa;
- personalitate puternica;
- capabil sa lucreze in conditii de stres;

BENEFICII OFERITE

- lucrul intr-o echipa multinationala, in plina dezvoltare;
- training in Spania;
- masina si telefon de serviciu

DESCRIEREA FIRMEI

Adecco este lider mondial in domeniul resurselor umane.
Serviccile Adecco sunt oferite in cadrul a 6000 de birouri, in 67 de tari.
In Romania, Adecco este prezenta din anul 2000 si are birouri deschise in Bucuresti, Arad, Timisoara, Pitesti si Sibiu

Servicii oferite:
- recrutare si selectie
- recrutare in masa
- payrolling
- evaluare psihologica si aptitudinala