CASIER - FACTURIST

ALVVIMAR COMIMPEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectivul postului:
Facturarea si incasarea bunurilor conform fisei postului.

Responsabilitati:
- efectueaza incasari si plati cu numerar
- intocmeste documente justificative privind incasarile si platile cu numerar
- gestioneaza numerarul si alte valori existente in casierie
- elaboreaza diverse rapoarte referitoare la operatiunile din casierie
- deruleaza operatiuni financiare stabilite de seful direct
- face incasari pentru marfurile vandute conform listei de preturi
- face monetarul la sfarsitul zilei de lucru
- respectarea indicatiilor primite de la contabilitate
- are o atitudine corespunzatoare fata de clienti si colegi

CERINTE

Caracteristici candidat ideal:

a) Obligatoriu:
- atentie distributiva
- studii medii profil economic
- persoana calma si sigura pe sine
- studii liceale terminate
- 1 an experienta pe un post similar
- bune abilitati de operare PC

b) Preferabil:
- experienta in domeniul constructiilor
- cunoasterea programului de facturare ZYS / Charisma

BENEFICII OFERITE

Pachetul salarial include:
- salariu motivant
- bonuri de masa

Alte banaficii:
- lucrul intr-o companie dinamica si in plina dezvoltare
- mediu de lucru deschis

Alvvimar Comimpex comercializeaza o gama de produse necesare persoanelor fizice si juridice pentru ridicarea diverselor constructii, amenajarea si decorarea acestora.
Alvvimar Comimpex detine 3 depozite pentru comercializarea materialelor de constructii situate in:
- Stefanesti - Soseaua Nationala Pitesti-Bucuresti, nr.96;
- Pitesti - Str. N. Balcescu, nr. 15;
- Bascov - Str. Serelor, FN

Pe langa cele 3 depozite mai exista 3 domenii de activitate independente:
- O hala de productie pentru confectii inox si fier forjat (balustrade, scari, copertine, mobilier pentru locuinte, baruri si restaurante, obiecte de decor etc.);
- Un departament specializat in comercializarea si montarea sistemelor de acoperis de la BRAMAC, ELPRECO, LINDAB, RUUKKI, TEGOLA.
- Un departament de amenajari interioare care ofera clientilor :materiale (gresie, faianta, vopsele de interior si exterior de la Caparol, tencuielei, etc), materiale speciale pentru amenajarea spatiilor medicale, industriale si de productie din industria alimentara, manopera.

In curand va fi deschis un Showroom de amenajari interioare in centrul orasului Pitesti pe str. Republicii