Buyer/ Analist cumparari

General Electro Construct

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analiza/prospectarea pietei interne si externe.
Analiza companiilor concurente pentru identificarea punctelor de optimizare.
Culegerea informatiilor din piata de profil pentru produsele si serviciile aflate in portofoliul companiei (achizitii publice si intermedieri produse import).
Planificarea si managementul proceselor de introducere de noi produse importate si de noi servicii de intermediere produse pentru clienti.
Elaborare de strategii pentru a largi gama de produse importate/aria de desfasurare a activitatii.
Identificarea de noi clienti si oportunitati de afaceri.
Mentinerea portofoliului de clienti si promovarea imaginii companiei.
Analiza comenzilor emise si urmarirea derularii lor.
Verificare preturilor de achizitie asigurand o evidenta temeinica a acestora.
Contactarea furnizorilor in vederea obtinerii informatiilor referitoare la preturi, modalitati de decontare, termene de plata, termene de livrare a produselor, informatii cu caracter tehnic.
Verificarea periodica a contractelor de achizitie asigurand respectarea tuturor clauzelor contractuale.

CERINTE

Absolvent studii superioare tehnice.
Minim 3 ani experienta practica dovedita intr-o pozitie similara.
Experienta in derularea activitatilor de import-export.
Cunoasterea limbii engleze - nivel avansat.
Abilitati de comunicare, vanzari si negociere.
Spirit intreprinzator, activ.
Spirit de echipa.
Flexibilitate.
Persoana motivata capabila sa gestioneze eficient timpul si resursele, orientata spre rezultate.
Dinamism si disponibilitate pentru deplasari.
Cunostinte solide MS Office &Internet Explorer
Permis conducere- B.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a lucra intr-un mediu profesional placut.
Pachet salarial atractiv.
Incurajarea performantelor.

Compania General Electro Construct este specializata in activitatea de import si distributie produse industriale.
Compania noastra va poate oferii cele mai bune servicii si produse industriale la cel mai bun raport calitate / preţ.