Business Developer

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza/prospectarea pietei interne si externe;
- Analiza companiilor concurente pentru identificarea punctelor de optimizare si aspectelor de adaugat;
- Culegerea informatiilor din piata de profil pentru produsele si serviciile aflate in portofoliul companiei (achizitii publice si intermedieri produse import);
- Planificarea si managementul proceselor de introducere de noi produse importate si de noi servicii de intermediere produse pentru clienti;
- Elaborarea de proiecte de finantare, planuri de afacere;
- Elaborare de strategii pentru a largi gama de produse importate/aria de desfasurare a activitatii;
- Identificarea de noi clienti si oportunitati de afaceri;
- Promovarea serviciilor si produselor companiei prin metode cat mai variate si identificarea de noi metode de promovare;
- Mentinerea portofoliului de clienti si promovarea imaginii companiei;
- Viziune de ansamblu in ceea ce priveste dezvoltarea/ organizarea companiei in mod corespunzator cu dezvoltarea ariei de desfasurare a activitatii companiei.

CERINTE

- Experienta anterioara in vanzari de minim 2 ani;
- Experienta anterioara relevanta in domeniu;
- Experienta in derularea activitatilor de import-export;
- Absolvent studii superioare in domeniul tehnic;
- Spirit antreprenorial;
- Inteligenta, viziune;
- Abilitati de comunicare si negociere;
- Persoana motivata capabila sa gestioneze eficient timpul si resursele, orientata spre rezultate;
- Spirit de echipa;
- Flexibilitate;
- Cunostinte solide de MS Office;
- Cunostinte avansate de limba engleza;
- Cunostinte juridice, economice la nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a lucra intr-un mediu profesional placut.
Pachet salarial atractiv.
Incurajarea performantelor.