Beauty Adviser - PITESTI

Maof Group Ro

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persoana desemnata pentru postul de Beauty Adviser, este responsabila de promovarea produselor cosmetice si dermatocosmetice, prezentand si recomandand gamele cosmetice / produsele existente, prin evidentierea beneficiilor acestora pentru clienti.
Se implica activ in activitatea de vanzare si promovare a produselor existente, fidelizand clientii existenti deja si creand un nou portofoliu de clienti, prin oferirea de solutii adecvate in functie de nevoile acestora.
De asemenea, mentine si promoveaza imaginea companiei si ale produselor existente.

CERINTE

Absolventa studii medii, studiile superioare in domeniul medical, constituie avantaj;
- Cunostinte privind afectiunile dermato-cosmetice ( tipuri de ten, afectiuni ale tenului, informatii privind tratamente asociate), constituie un avantaj important;
- Experienta in promovarea de produse cosmetice sau dermatocosmetice;
- Cunostinte medii de operare PC: Word si Excel;
- Persoana cu excelente abilitati de comunicare, persuasiva, dinamica, orientata spre client, empatica si perseverenta in atingerea obiectivelor.

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru dinamic si profesionist.

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si selectie, leasing personal