Analist calitate in departamentul Inginerie

Automobile Dacia SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Efectueaza analize calitative tehnica in cadrul proiectelor;
-Solutioneaza eventualele probleme de abatere de la standardele de calitate intalnite de clienti;
-Identifica inaintea procesului de fabricatie cauzele care pot genera eventualele neconformitati;
-Faciliteaza comunicarea in reteaua de analisti DACIA precum si in cea a furnizorilor;
-Informeaza superiorii ierarhici asupra problemelor de calitate intalnite si propune planuri de remediere.

CERINTE

-Absolvent (a) de studii superioare - profil tehnic (Electronica, Automatica);
-Cunostinte solide in domeniul ingineriei electronice;
-Bune cunostinte de limba franceza si/sau limba engleza;

BENEFICII OFERITE

-Mediu de lucru international;
-Oportunitati de dezvoltare profesionala;
-Pachet salarial competitiv;
-Pachet pentru relocare geografica.

DACIA parte integranta a grupului RENAULT, grup de origine franceza care si-a consolidat dimensiunea internationala din momentul realizarii aliantei sale cu NISSAN va ofera acum posibilitatea de a descoperi si lucra in lumea pasionanta a automobilului. Fabricam si comercializam produse si servicii tot mai moderne si mai inovatoare, iar dumneavoastra aveti oportunitatea sa ne insotiti in realizarea obiectivelor noastre.