Agenti de vanzari

EMIAN GROUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

CERINTE

• Sa atinga toate tintele comerciale ce i s-au stabilit;
• Sa stabileasca si sa mentina contacte care sa duca la cresterea vanzarilor;
• Sa ia masuri pentru exploatarea optima a tuturor oportunitatilor comerciale si sa le aduca la cunostinta Directorului;
• Sa-l informeze pe Director in legatura cu orice problema aparuta, tinandu-l la curent cu activitatile derulate in zona lui de responsabilitate de firmele concurente;
• Sa utilizeze efficient serviciile de sustinere oferite de firma, cum ar fi serviciul de consultanta tehnica, de reclama, de relatii cu publicul, precum si mijloacele fixe si mobile are i-au fost puse la dispozitie, ca: autoturisme, telefoane, etc.Sa respecte regulile impuse de firma cu privire la utilizarea autovehiculului primit spre utilizare, asigurandu-se ca acesta este in permanenta intr-o stare de functionare corespunzatoare.Sa-l anunte pe director in ceea ce priveste starea autovehicului: revizii periodice, schimburi de ulei,etc.
• Sa se informeze in permanenta in legatura cu evolutia produselor (cantitati existente, stocuri epuizate, oferte sezoniere, etc) si cu acele tendinte ale pietei care prezinta importanta pentru activitatea lui;
• Sa se implice in instruirea clientilor privind utilizarea produselor;
• Sa intocmeasca un raport zilnic si saptamanal de cheltuieli, care va fi inmanat spre analiza si decontare Directorului;
• In cazul in care clientul este in zona lui de ativitate, sa livreze marfa in conditii optime, sa se asigure de receptionarea marfii de catre client;
• Sa respecte urmatoarele activitati:
- legate de vanzare: efectuarea unor vizite periodice, explicarea politicilor firmei, vanzarea de produse, contracararea obiectiilor, obtinerea specificatiilor, incheierea tranzactiilor, inregistrarea comenzilor;
- legate de servicii: verificarea stocurilor, expunerea produselor fimei in magazinele si unitatile clientilor, distribuirea pliantelor, instruirea personalului clientului, primirea reclamatiilor si rezolvarea lor in cazul in care acest lucru este posibil;
- legate de manangement: planificarea teritoriului, stabilirea modelelor de acoperire si a rutelor, reducerea timpilor de deplasare, intocmirea de rapoarte privind piata, activitatile firmelor concurente, comenzile pierdute;

BENEFICII OFERITE

-Negociabil direct

DESCRIEREA FIRMEI

Import de materiale de contructii si amenajari interioare