Agent Vanzari (domeniul electric)

GENERAL INDUSTRY SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele sarcini si responsabilitati:
· Vizita periodica la clientii din portofoliu;
· Preluare comenzi si livrare marfa atunci cand volumul nu depaseste capacitatea autoturismului ;
· Sondarea periodica si sistematica a pietei in vederea atragerii de noi clienti (prospectare, telemarketing, intalniri);
· Culegerea de informatii legate de concurenta (clienti care cumpara de la alti furnizori, nivelul de pret practicat de acestia) ;
· Culegerea de informatii despre noile obiective ce urmeaza a fi construite sau care deja se afla in constructie ;
· Urmarirea incasarii facturilor la termenele convenite ;
· Facilitarea schimbului de informatii intre clienti si companie atunci cand gradul de tehnicitate depaseste propriul nivel de competenta ;
· Contribuie prin toate mijloacele la promovarea imaginii companiei;
· Raporteaza corect si la timp rezultatele muncii sale ;
· Face propuneri de imbunatatire a activitatii sale curente, precum si a departamentului de vanzari.

CERINTE

Profil:
· persoana implicata, responsabila;
· capacitate buna de rezolvare a problemelor;
· flexibilitate si atitudine proactiva;
· spirit de initiativa si abilitati de negociere;
· buna capacitate de organizare, analiza si sinteza a informatiilor;
· abilitatea si deprinderea de lucru in echipa, dar si individual;
· abilitati bune de comunicare si relationare, precum si interesul si respectul pentru clienti (customer care);
· dorinta si capacitatea de formare, dezvoltare si informare continua in domeniul de activitate ( electric, vanzari);
· detine permis de conducere Cat. B.

Educatie:
· Studii profil tehnic (Electrotehnica/ Electromecanica/ Electronica) - avantaj;
· Cursuri de specializare (vanzari, domeniul electric) - avantaj

Experienta de lucru:
· Minim 1 AN experienta in domeniul vanzarilor directe

Limbi straine:
· engleza nivel MEDIU

Cunostinte PC
· Bune cunostinte de MS Office (Word, Excel - nivel MEDIU), Email, Internet.

BENEFICII OFERITE

Salariu si beneficii:
· Salariu fix+bonusuri in functie de performanta;
· posibilitati de training si dezvoltare profesionala;
· posibilitati de promovare;
· masina si telefon de serviciu.

Infiin?at? ?n 1996, cu capital integral privat, SC GENERAL INDUSTRY SA este specializat? ?n distribu?ia de aparataj electric, proiectare ?i execu?ie de instala?ii electrice ?i automatiz?ri. Pentru mai multe detalii accesati www.general-industry.ro