AGENT VANZARI

ALVVIMAR COMIMPEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

identificarea nevoii clientului si oferirea solutiei optime;
- mentine si dezvolta portofoliul de clienti;
- negociaza conditii contractuale;
- vanzarea produselor si serviciilor oferite de companie;
- prezentarea de oferte;
- se implica in cresterea gradului de satisfactie a clientului;
- mentine permanent legatura cu partenerii existenti in scopul cresterii volumului de vanzari;
- acorda asistenta tehnica si comerciala clientilor si potentialilor clienti;
- preia comenzi scrise de la clienti;
- raspunde de derularea activitatilor de plati ale clientilor.

CERINTE

- capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii;
- atentie distributiva, simt pentru detaliu;
- semnificativ, negociere;
- studii medii;
- gandire pozitiva;
- cunostinte operare PC, e-mail, internet;
- minim 1 an experienta in vanzari materiale de constructii.

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant;
- bonuri de masa;
- masina serviciu;
- mediu de lucru placut, deschis la comunicare si la nou.

Alvvimar Comimpex comercializeaza o gama de produse necesare persoanelor fizice si juridice pentru ridicarea diverselor constructii, amenajarea si decorarea acestora.
Alvvimar Comimpex detine 3 depozite pentru comercializarea materialelor de constructii situate in:
- Stefanesti - Soseaua Nationala Pitesti-Bucuresti, nr.96;
- Pitesti- Str. N. Balcescu, nr. 15;
- Bascov - Str. Serelor, FN

Pe langa cele 3 depozite mai exista 3 domenii de activitate independente:
- O hala de productie pentru confectii inox si fier forjat (balustrade, scari, copertine, mobilier pentru locuinte, baruri si restaurante, obiecte de decor etc.);
- Un departament specializat in comercializarea si montarea sistemelor de acoperis de la BRAMAC, ELPRECO, LINDAB, RUUKKI, TEGOLA.
- Un departament de amenajari interioare care ofera clientilor :materiale (gresie, faianta, vopsele de interior si exterior de la Caparol, tencuielei, etc), materiale speciale pentru amenajarea spatiilor medicale, industriale si de productie din industria alimentara, manopera.

In curand va fi deschis un Showroom de amenajari interioare in centrul orasului Pitesti pe str. Republicii