Administrator retea - platforma Mioveni

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Instalare, supraveghere, configurare, coordonare si intretinere a computerelor din domeniu, imprimantelor si faxurilor
- Domain Controllers ¿ Active Directory Servers
- File Server, Print Server
- Echipamentele si conexiunile din reteaua informatica
- Echipamentele si conexiunile de comunicatii
- Aplicatii contabile

CERINTE

- Studii superioare, informatician cu experienta in domeniu, minim 1 an
- PC /cunostinte in sisteme de operare WINDOWS , inclusiv W2KServer
- experienta in realizarea si intretinerea retelelor TCP/IP
- Engleza si / sau Franceza - nivel avansat
- constiuie avantaj experienta cu un limbaj de programare
- constituie avantaj cunoasterea aplicatie WINDEV (aplicatie de contabilitate)

BENEFICII OFERITE

Se ofera trainning in Franta.

DESCRIEREA FIRMEI

Adecco este lider mondial in domeniul resurselor umane.
Serviccile Adecco sunt oferite in cadrul a 6000 de birouri, in 67 de tari.
In Romania, Adecco este prezenta din anul 2000 si are birouri deschise in Bucuresti, Arad, Timisoara, Pitesti si Sibiu

Servicii oferite:
- recrutare si selectie
- recrutare in masa
- payrolling
- evaluare psihologica si aptitudinala