Unit Manager

ALLIANZ TIRIAC ASIGURARI SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vei coordona o echipa de vanzari te vei ocupa cu recrutarea si selectia membrilor echipei tale, de indrumarea si consilierea acestora, de cresterea performantei lor precum de dezvoltarea lor personala, beneficiind de oportunitatile existente.

Le vei oferi tot suportul necesar pentru indeplinirea obiectivului comun: performanta si calitate.

CERINTE

Pentru a avea succes in vanzari este important:
- sa cunosti si sa intelegi serviciile pe care le oferim;
- sa iti doresti sa cunosti in permanenta oameni noi;
- sa intelegi ca, in calitate de reprezentant al Allianz-Tiriac, clientii asteapta si vad in tine ceea ce compania a demonstrat pe piata;
- sa fii capabil sa intelegi nevoile unui client, sa ii poti oferi produsul potrivit, fie ca are nevoie de protectia pe care o ofera o asigurare de viata, fie ca doreste sa economiseasca pentru evenimente importante din viata sau doreste sa investeasca;
- sa oferi solutii potrivite;
- sa mentii relatia cu clientii informandu-i in permanenta si oferindu-le alternative;
- sa vrei sa fii cel mai bun.

Experienta obligatorie:

- Consultant financiar cu experienta in asigurari de viata de minim 10 luni;
- Manager in asigurari de viata cu experienta de minim 10 luni;
- Manager din alte domenii de activitate.

BENEFICII OFERITE

- finantare acordata pentru primele 12 luni intregi de activitate ( dupa intrarea in vigoare a contractantului de UM );
- supracomision lunar din (% din comisioanele consultantilor din echipa);
- bonus lunar de performanta;
- bonus semestrial de retentie si recrutare;
- bonus anual de capabilitate;
- alte beneficii promovate prin planul de cariera.

Suntem in Romania din 1994, cand am inceput activitatea sub numele de Asigurari Ion Tiriac. In anul 2000 am devenit parte a grupului german Allianz si de atunci activam pe piata prin Allianz-Tiriac.
Am avut o evolutie spectaculoasa din toate punctele de vedere, atingand rapid pozitia de lider de piata.
Suntem un partener de incredere pentru sute de mii de clienti din Romania, atat persoane fizice, cat si companii.
Echipa de vanzari proprie constituie unul din factorii cheie in activitatea pe care o desfasuram.