SPECIALIST VANZARI CERAMICE - SANITARE - Filiala Piatra Neamt

ROMSTAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vinde produse din segmentele ceramice, sanitare si corpuri de iluminat decorative comercializate de companie
Urmareste realizarea targetului de vanzari
Ofera clientilor informatii tehnice si comerciale despre produse
Realizeaza previziuni lunare de vanzari pentru produsele ceramice si sanitare si colaboreaza cu Departamentul Aprovizionare
Identifica clienti noi care au potential de colaborare permanenta cu Romstal si propune incheierea de contracte de intermediere si promovare, precum si emiterea card-urilor pentru acesti clienti
Mentine relatiile cu clientii din portofoliu si extinde reteaua de clienti
Administrarea vanzarii (raportari, baza de date)

CERINTE

Absolvent studii superioare
Experienta in vanzari sau in ofertarea echipamentelor sanitar-ceramice minim 1 an
Abilitati de comunicare, vanzari si negociere
Dinamism, interes pentru deplasari
Cunostinte operare PC (Word, Excel)
Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a lucra intr-o companie dinamica de prestigiu
Pachet salarial atractiv in functie de performantele atinse
Dezvoltare profesionala prin traininguri tehnice specializate si de dezvoltare a abilitatilor de vanzare si negociere

Romstal este o companie multinationala specializata in comercializarea instalatiilor pentru constructii. Lider de piata in domeniu, ofera clientilor cea mai variata gama de instalatii hidro-termo-electrice, echipamente sanitar-ceramice si servicii la standarde de calitate.

Cu o cifra de afaceri de peste 200 milioane de euro si o vechime de 14 ani pe piata, Romstal are in prezent peste 1700 de angajati, avand ca misiune de companie cresterea standardului de viata al clientilor sai.