Sef serviciul oficiu de calcul

S.C. KUBO ICE CREAM COMPANY S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:
? Intretinerea software a sistemului informatic actual din sediu si din teritoriu (aplicatii economice, birotica..etc.), acordarea de asistenta;
? Colaborarea in vederea intretinerii hardware a echipamentelor IT&C din sediu si teritoriu, administrarea retelei existente;
? Transmisii de date intre sediu si diversele puncte de lucru;
? Asigurarea securitatii impotriva virusilor;
? Achizitii tehnica de calcul

Cerinte:
? Studii superioare de specialitate, experienta in domeniu;
? Cunostinte despre bazele de date;
? Disponibilitatea de a invata rapid administrarea si exploatarea sistemului de evidenta actual (aplicatii CIEL) si implicarea in eventuala implementare a unui sistem integrat de gestiune ? cunoasterea cel putin unui sistem informatic integrat constituie un avantaj;
? Cunostinte despre retelele de calculatoare Windows (9x, W2K, Windows Xp), aplicatii, utilitare;
? Cunostinte solide aplicatii si utilitare Windows: Microsoft Office, Outlook Express, Internet Explorer, Symantec Norton Antivirus ?
? Cunostinte hardware minime: intretinere PC, imprimante, retelistica.

BENEFICII OFERITE

Salar motivant