Programator de sistem informatic

SC Dinamic 92 Distribution SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- creare cod SQL (complexitate medie) si rapoarte/aplicatii SSRS/ SSIS
- mentenanta/HelpDesk:
* aplicatie ERP
* sistem raportari interne MS Excel 2007/SSRS
* sistem B2B / B2C
- mentenanta/Dezvoltare/HelpDesk portal web intranet

CERINTE

- studii superioare tehnice sau informatice;
- domiciliul stabil in Piatra Neamt;
- cunostinte relevante despre:
* baze de date MS SQL Server 2005: T-SQL (nivel mediu)
* utilizarea componentelor SSIS, SSRS
* exploatare/Programare MS Excel (VBA), de preferat 2007
* programare web (nivel mediu): HTML, Php, Javascript, CSS
* aplicatii B2B/B2C
* utilizare/intretinere Windows XP/Vista

- experienta in domeniu reprezinta un avantaj;

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant;
- conditii de lucru avantajoase;
- posibilitati de dezvoltare personala si profesionala;

Dinamic 92 Distribution SRL este o companie infiintata in 1992 avand ca principala activitate distributia nationala de anvelope, consumabile auto, materiale pentru constructii si amenajari interioare. In cei 17 ani de existenta, politica firmei a fost orientata catre identificarea si satisfacerea nevoilor clientilor sai printr-un proces continuu de largire a gamelor de produse oferite, la un raport pret/calitate cat mai competitiv.

Sediul central al firmei Dinamic 92 este in Piatra Neamt, activitatea de distributie fiind completata prin cele 4 puncte de lucru din Iasi, Bucuresti, Timisoara si Cluj.