Manager achizitii anvelope

SC Dinamic 92 Distribution SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza, coordoneaza, dezvolta relatii comerciale cu furnizorii de anvelope si verifica activitatile desfasurate atat cu furnizorii cat si cu clientii importanti ai firmei;
- Elaboreaza strategii de aprovizionare in functie de istoric si de tendintele de dezvoltare a pietei;
- Urmareste dezvoltarea pietei: gama de produse - zona - numar clienti si în functie de concluziile trase cauta noi furnizori de produse si servicii;
- Identifica categorii noi de furnizori de produse, negociaza conditiile comerciale si incheie parteneriate cu acestia;
- Asigura cel putin doi furnizori pentru fiecare produs;
- Urmareste derularea contractelor de vanzare-cumparare;
- Verifica adaosul comercial obtinut in urma colaborarii cu clientii importanti si ia masuri de optimizare in functie de politica companiei;
- Identifica stocurile de marfa cu miscare lenta sau fara miscare si ia masuri de diminuare / eliminare a lor;
- Elaboreaza rapoarte specifice si face propuneri de imbunatatire a indicatorilor de performanta;

CERINTE

- studii superioare;
- cunostinte avansate de limba engleza scris si vorbit (cunoasterea limbii germane constituie un avantaj);
- abilitati manageriale, de comunicare si de negociere dezvoltate;
- abilitati reale de planificare, organizare si viteza de reactie;
- experienta in organizarea, coordonarea si motivarea unei echipe;
- experienta in mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu furnizorii interni si externi si in stabilirea de noi parteneriate;
- flexibilitate, rabdare, atentie la detalii;
- rezistent la stres;
- disponibilitate pentru deplasari frecvente si program prelungit;

BENEFICII OFERITE

- colaborare cu o echipa profesionista;
- posibilitate de dezvoltare personala si profesionala;

Dinamic 92 Distribution SRL este o companie infiintata in 1992 avand ca principala activitate distributia nationala de anvelope, consumabile auto, materiale pentru constructii si amenajari interioare.

Sediul central al firmei Dinamic 92 este in Piatra Neamt, activitatea de distributie fiind completata prin cele 4 puncte de lucru din Iasi, Bucuresti, Timisoara si Cluj.