Inginer proiectant masini agricole

Mecanica Ceahlau

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul presupune executarea de proiecte de inginerie mecanica prin utilizarea unor softuri dedicate pentru proiectarea 2D si 3D in domeniul mecanic.

CERINTE

Studii si competente
Studii superioare tehnice in domeniul ingineriei mecanice, specializarea masini si instalatii pentru agricultura;
-Experienta in domeniul proiectarii mecanice de minimum 3 ani ;
- foarte bune cunoştinţe de proiectare asistata de calculator în 3D: Solidworks;
- foarte bune cunoştinţe de proiectare asistata de calculator în 2D: AUTOCAD, etc.
- cunostinte de desen tehnic, rezistenta materialelor, hidraulica, mecanica,
- cunoasterea limbii engleze - nivel mediu si avansat;
-permis de conducere

Procesul de selectie include testarea unor cunostinte de inginerie precum: cotare, vedere in spatiu, materiale utilizate, organe de masini, prelucrari mecanice, tratamente termice, sudura, acoperiri electrochimice, rugozitati, abateri geometrice, tolerante etc.

Calitati personale
Abilitati dezvoltate de comunicare, capacitatea de a lucra in echipa si individual, dorinta de dezvoltare profesionala, atentie la detalii, flexibilitate

BENEFICII OFERITE

tichete de masa
prime de sarbatori