Dispecer FSMS

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizarea, monitorizarea, verificarea, corectarea și gestionarea task-urilor în sistemul FSMS (Field Service Management System) cu scopul asigurarii functionarii fara intreruperi si in conditii de siguranta a sistemului de distributie.

• Monitorizare/verificare/corectare privind:
- corelarea resurselor utilizate cu cele planificate, inclusiv mijloace auto;
- sarcinile alocate pe fiecare gantt (respectarea priorităților precum și a modului de alocare pe tipuri de echipe) precum și a celor dezalocate și/sau realocate;
- traseele rezultate ca urmare a alocării de sarcini (rulare optimizator, alocare semiautomată, alocare manuală);
• Corectarea în FSMS a informațiilor primite din sistemele SAP ISU și PM ce constituie parametri de alocare (coordonate geografice, nivel de tensiune, tip montaj, etc) în vederea alocării către formațiile corecte și rularea unei noi optimizări dacă este cazul; va transmite aceste corecții către operatorul FSMS spre corectare și în sistemele SAP;
• Anularea sarcinilor care au fost închise în teren fără a fi utilizat sistemul FSMS (urgențe, blocări de sistem, de tabletă, etc) cu precizarea cauzei;
• Clonarea de sarcini în cazul în care pe teren acestea sunt închise ca nerezolvate, clonarea/împărțirea de sarcini în cazul în care acestea se execută în mai multe zile;
• Gestionarea sarcinilor preluate spre rezolvare, ce necesită întâlnire cu clientul; va clona, la solicitarea electricienilor din teren, astfel de sarcini, le va aloca la ora și data stabilită de către electrician cu clientul, le va aloca manual în gantt și le va bloca;
• Crearea de sarcini de admitere și manevre pentru activități prestate de terți care nu sunt în scop FSMS (investiții, taxă de racordare, etc);
• Gestionarea sarcinilor de admitere și manevre, sub directa îndrumare a șefilor de formație, în special în cazurile urgente când șefii de formație nu pot accesa sistemul FSMS;

CERINTE

Adecco Permanent Placement recruteaza pentru clientul sau, compania E.ON Distributie, organizatie multinationala de prestigiu, activa in domeniul energetic : Dispecer FSMS in Vaslui si Piatra Neamt

Profilul candidatului:

- Studii superioare tehnice
- Experienta 3 ani in activitatea de exploatare
- Aptitudini: capacitatea de planificare și organizare; capacitate de decizie, de sinteză; capacitate de lucru coerentă, sistematică și eficientă, operativitate și responsabilitate în rezolvarea atribuțiilor și responsabilităților; disponibilitate pentru lucru în echipă, în program prelungit; discernământ, tact, cunoştinţe solide de operare PC)
- Aatitudine: loialitate faţă de organizaţie; atitudine pozitivă pentru schimbare; fermitate și asumarea răspunderii pentru deciziile luate.
- Cunoașterea fluxurilor tehnologice

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro