Contabil sef

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati principale:
- coordoneaza si verifica activitatea din departamentul de contabilitate fiind implicat si in procesul de dezvoltare a echipei din subordine;
- verifica documentele contabile si asigura supervizarea financiar-contabila a acestora;
- intocmeste balanta contabila si face analize pe baza rezultatelor obtinute si previzionate;
- pregateste declaratiile si raportarile periodice, lunare, semestriale si anuale;

CERINTE

- studii superioare de contabilitate si experienta in domeniu de minim 5 ani;
- cunoştinţe teoretice şi practice in domeniul legislatiei economice necesare exercitării funcţiei;
- competenţă managerială, experienta in coordonarea unei echipe;
- abilitati de comunicare (relationare), seriozitate, personalitate dinamica;
- Integritate morală şi etică profesională;
- cunostinte avansate de operare PC (Excel in special);

BENEFICII OFERITE

- mediu de lucru placut
- colaborare cu o echipa profesionista
- posibilitate de dezvoltare profesionala