Consultant Financiar (Coordonator Vanzari)

Dumitrasc Gheorghe Cristinel PFA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Care sunt responsabilitatile unui Consultant Financiar - Agent de asigurari:
Job Full-time sau Part-Time.
Prospectarea pietei si abordarea potentialilor clienti.
Planificarea si realizarea intalnirilor de analiza financiara pentru a determina nevoile financiare specifice ale clientilor.
Identificarea solutiilor financiare adaptate clientilor.
Mentinerea portofoliului de clienti.
Coordonator Vanzari:
Elaborarea strategiei de dezvoltare si de atingere a obiectivelor stabilite.
- Recrutare permanenta in vederea dezvoltarii continue a echipei sau echipelor coordonate ;
- Pregatirea noilor persoane recrutate;
- Planificarea activitatii ;
- Evaluarea permanenta a activitatii si rezultatelori;
- Participarea la traininguri in locatii deosebite.
- Job Full-time cu contract de munca.

CERINTE

Ce cautam noi:
Flexibilitate,rezistenta la stres, capacitatea de a asimila cunostinte noi.
Abilitati excelente de comunicare, persuasiune,implicare, atitudine pozitiva,dinamic,sociabil.
Atitudine proactiva si orientare spre client.
Persoana cu atitudine pozitiva, perseverenta, orientata catre rezultate.
Comportament etic si profesionist.
Experienta in domeniul asigurarilor de viata si/sau non-viata reprezinta un avantaj
Capacitate excelenta de relationare si networking.
Cunoasterea limbii engleze reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Beneficii
- Comisioane si bonusuri lunare in functie de realizari pentru consultant financiar.
- Cursuri de specialitate
- Posibilitatea de a promova in cariera
- Salar fix conform contractului de munca pentru Coordonator vanzari

ASIROM este compania de asigurari traditionala a romanilor, oferindu-le acestora siguranta si confortul de care au nevoie, definind permanent tendintele pietei locale a asigurarilor.