Consultant Financiar - Asigurari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospecteaza permanent piata si promoveaza servicii financiare
- Contacteaza potentiali clienti
- Identifica nevoile de asigurare ale clientilor
- Construieste oferte pentru clienti si finalizeaza vanzarile
- Ofera servicii post vanzare clientilor pe durata derularii contractului
- Elaboreaza periodic rapoarte

CERINTE

- Studii medii, studiile superioare constituie avantaj
- Cunostinte operare calculator
- Persuasiv si perseverent
- Spirit de initiativa si capacitate de a relationa cu diverse tipologii de oameni
- Bune abilitati de comunicare si negociere
- Orientare catre rezultate
- Experienta in vanzari constituie un avantaj dar nu este obligatorie

BENEFICII OFERITE

- Veniturile provin din SALARIU FIX,la care se adauga comisioane si bonusuri extrem de atractive
- Plan de cariera motivant
- Acces permanent la programe de training
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-o echipa tanara in cadrul unei companii de succes.