CONSULTANT FINANCIAR

Allianz Tiriac

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea permanenta a pietei si promovarea serviciilor financiare;
- Contactarea potentialilor clienti; Identificarea nevoilor de asigurare ale clientilor ;
- Construirea de oferte pentru clienti si finalizarea vanzarilor;
- Ofererirea de servicii post vanzare clientilor pe durata derularii contractului.

CERINTE

- Studii medii, studiile superioare constituie avantaj;
- Sa ai cunostinte operare calculator;
- Sa fii întreprinzător; Sa fii persuasiv si perseverent;
- Sa ai spirit de initiativa si capacitate de a relationa cu diverse tipologii de oameni ; Sa ai bune abilitati de comunicare, negociere si orientare catre rezultate;
- Experienta in vanzari constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

-Finantare pentru primele 12 luni de activitate, grile de comisionare progresive, care ofera posibilitati de castig corelate cu performanta si volumul activitatii desfasurate.
- Bonusuri trimestriale, semestriale si anuale;

Suntem pe piata romaneasca din anul 1994 si am activat sub denumirea de Asigurari Ion Tiriac ( ASIT ) fiind prima societate de asigurari private din Romania. Din anul 2000 ASIT-ul face parte integranta din grupul Allianz-SE cu sediul la Munchen in Germania. Suntem lideri mondiali in domeniul asigurarilor si numarul unu pe piata romaneasca.Un brand puternic,un partener de incredere,unul din liderii mondiali in domeniul serviciilor financiare si de asigurari, se bucura de stabilitate financiara, notorietate si apreciere pentru performantele inregistrate constant de-a lungul celor 18 ani de activitate in Romania.
- Companie cu aproximativ 75 milioane de clienti in peste 70 de tari ale lumii.