Programator C++

BKD Electronic S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Raporteaza Directorului de Departament

In cadrul proiectelor din domeniul informaticii industriale, veti avea ocazia sa lucrati pe proiecte din cele mai diverse (telecomunicatii, programare microcontrolere etc ...).
- Analiza, dezvoltarea, optimizarea, realizarea si validarea tehnica si functionala a aplicatiilor;
- Respectarea estimarilor si termenelor anuntate;
- Mentenanta evolutiva si corectarea aplicatiilor existente;
- Redactarea documentatiilor aferente.

Aptitudini si competente necesare:
- Limbaje de programare : C, C++
- Baze de date : SQL Server, Access,
- Microcontrolere : ATMEL, INFINEON, MICROCIP, FRESCALE

CERINTE

- Bun nivel in programarea Embedded C/C++,
- Bune cunostinte de arhitectura microcontrolerelor,
- Absolvent al unei facultati de profil,
- Foarte bune abilitati de comunicare, flexibilitate si mobilitate.
- Buna cunoastere a limbii engleze si /sau germana
- Carnet de conducere cat.B - prezinta avantaj
- Atentie la detalii, capacitate de analiza si sinteza, spirit de echipa
- Trasaturi de personalitate: proactiv, atitudine pozitiva, seriozitate
- Alte cerinte : capacitate de asimilare si dorinta de acumulare de noi cunostinte

BENEFICII OFERITE

Se ofera un salariu atractiv, un mediu de lucru placut si posibilitati de promovare conform performantelor.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

BKD Electronic S.A. este o companie tanara care actioneaza in domeniul productiei si proiectarii de echipamente electrice de masura si control pentru medii industriale.

Mai multe detalii despre compania noastra puteti gasi pe pagina de web www.bkdelectronic.ro