Administrator de Retea

BKD Electronic S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Raporteaza Directorului de Departament

- Asigura instalarea, configurarea si mentenanta statiilor de lucru;
- Asigura configurarea si functionarea retelei si a infrastructurii;
- Elaboreaza documentatia in domeniu IT;
- Asigura suportul necesar in vederea realizarii proiectelor.

CERINTE

- Experienta in domeniu pe o pozitie similara de minim 1-2 ani;
- Absolvent al Facultatii de Automatica sau
Cunostinte PC : Windows 98/2000/XP Windows 2000 Server si SMOL BUSINES 2003, configurare servicii retea, Active Directory, VPN, MS-SQL 2000, cunostinte de linux, cunostinte retele TCP/IP, cunostinte de Back-up/ Restore de date, administrare retea telefonica.
- Buna cunoastere a limbii engleze si /sau franceze
- Carnet de conducere cat.B - prezinta avantaj
- Atentie la detalii, capacitate de analiza si sinteza, spirit de echipa
- Trasaturi de personalitate: proactiv, atitudine pozitiva, seriozitate
- Alte cerinte : capacitate de asimilare si dorinta de acumulare de noi cunostinte

BENEFICII OFERITE

- Se ofera un salariu atractiv, un mediu de lucru placut si posibilitati de promovare conform performantelor.
- Numai candidatii selectati vor fi contactati.

BKD Electronic S.A. este o companie tanara care actioneaza in domeniul productiei si proiectarii de echipamente electrice de masura si control pentru medii industriale.

Mai multe detalii despre compania noastra puteti gasi pe pagina de web www.bkdelectronic.ro