Contabil

SC BRO LLEMN SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Verificarea introducerii documentelor justificative si inregistrarea acestora in contabilitate;
Asigurarea unei evidente detaliate a soldurilor conturilor; verificarea soldurilor conturilor si a registrului contabil;
Intocmirea situatiei soldurilor furnizori externi, clienti interni, in functie de felurile de obligatii si vechime, si operarea in timp real a oricarei modificari asupra componentei lor;
Asigurarea evidentei contabile a facturilor primite si emise;
Asigurarea evidentei TVA, a jurnalelor de vanzari/cumparari, verificand corelatiile aferente;
Asigurarea transferului in contabilitate a operatiunilor bancare si verificarea inregistrarilor aferente;
Colaborare in vederea intocmirii procedurilor de lucru specifice activitatii, si urmarirea respectarii acestora;
Informarea conducerii departamentului, in scris, asupra neregulilor sau abaterilor de la prevederile legale sau normele interne in vigoare, constatate in derularea activitatii.

CERINTE

Minim 1-2 ani experienta in contabilitate;
Cunostinte bune de MS Office (Word, Excel),
Cunstinte de operare in programul Contab-Petrescu
Domiciliul stabil in Petrosani, Petrila
Program fix 9-17

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant, posibilitatea de a lucra intr-un mediu tanar si energic.

Firma in continua dezvoltare, distributie in domeniul alimentar de produse traditionale italiene.