Inginer Mecanic- Mentenanta

SC PROINVEST GROUP SRL

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Responsabilităţi:
- Asigură întreţinerea corectivă şi preventivă a utilajelor şi echipamentelor
- Optimizează continuu procesele şi asigură buna funcţionare a echipamentelor, generează acţiuni
corective şi preventive
- Propune şi comandă piese de schimb sau scule ajutătoare pentru procesul de întreţinere
- Participă activ la întreţinerea preventivă a echipamentelor
- Se asigură că toate echipamentele şi procesele funcţionează în parametrii de calitate prescrişi
- Participă la introducerea de noi utilaje şi echipamente

CERINTE

- Studii superioare tehnice: Facultatea de Mecanică
- Experienţă minim 2 ani pe o poziţie similară
- Abilităţi de planificare şi organizare
- Cunoştinţe limba engleza - nivel avansat
- Cunoştinţe PC
- Domiciliul stabil in Pascani, jud. Iasi

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant

Compania Proinvest Group SRL activeaza prin cele trei divizii proprii, respectiv MBS Construcţii, divizia responsabilă cu dezvoltarea, producţia şi comercializarea de componente eficiente din oţel pentru industria de construcţii; MBS Inginerie, divizia responsabila cu proiectarea, producţia şi montajul de sisteme inginereşti alcătuite integral din componente produse de divizia MBS Construcţii şi MBS Industrie, divizia responsabilă cu dezvoltarea, producţia şi comercializarea de bare şi profile trase la rece pentru industrie (www.proinvestgroup.ro)