Secretar administrativ

Sc Karl Heinz Dietrich International Exped SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordoneaza, supravegheza si raspunde de activitatile administrative din cadrul firmei;
Reprezinta firma in fata autoritatilor, organelor de control si colaboreaz cu acestea pentru rezolvarea tuturor situatiilor privind protectia mediului, SSM,PSI, directia sanitara;
Urmarirea contractelor cu furnizorii;
Depune toate diligentele pentru a obtine sau reinnoi toate avizele, autorizatiile care tin de buna functionare a activitatii firmei;
Participa la inventarierea mijloacelor fixe si a obiectelor de inventar;
Verifica periodic documentele parcului auto.

CERINTE

Imbunatatirea permanenta a pregatirii sale profesionale;
Insusirea si aplicarea corecta a legislatiei generale de SSM, PSI, protectia mediului;
Experienta de lucru in serviciul administrativ;
Cunostinte foarte bune de operare pe calculator;
Cunostinte foarte bune de limba engleza si/sau germana;
Abilitati de organizare si viteza de reactie;
Flexibilitate, rabdare, atentie la detalii.

BENEFICII OFERITE

Transport asigurat;
Bonuri de masa.

SC Karl Heinz Dietrich International Exped SRL - Companie Germana de Logistica.